Polityka i dziennikarstwo polityczne

Jesteś tu:   Strona Główna > Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?

Czym jest dziennikarstwo obywatelskie?

Powszechny dostęp do internetu daje nam ogromne możliwości. Jedną z nich jest szanse na dzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami o otaczającym świecie z innymi użytkownikami globalnej sieci. Jednym z najciekawszych zjawisk związanych z powszechnością internetu jest rozwój dziennikarstwa obywatelskiego, czyli zamieszczania różnego rodzaju treści przez osoby, które nie są zawodowymi dziennikarzami.

Oczywiście było to coś znanego od lat, jednak dopiero rozpowszechnienie stałego dostępu do sieci pozwoliło na wypowiadanie się niemal każdemu. Głównym czynnikiem, który umożliwił rozwój dziennikarstwa obywatelskiego są strony, na których możemy rozpocząć prowadzenie własnego bloga. Wystarczy jedynie podać chwytliwą nazwę strony, zamieścić kilka pierwszych newsów i artykułów i już możemy rozpoczynać karierę dziennikarską w sieci.

Czym zajmuje się dziennikarstwo obywatelskie? Praktycznie wszystkim, bowiem uzależnione jest to od zainteresowań osoby, która zamieszcza artykuły własnego autorstwa. Niejednokrotnie poruszane są tematy typowo hobbystyczne – takie jak filmy, muzyka, czy sport, a innym razem ludzie decydują się na pisanie i publikowanie opinii na temat bieżącej sytuacji w kraju, polityki itp.

Powered by CMSimple_XH | Template by CMSimple_XH | test (X)html | test css | Login