Polityka i dziennikarstwo polityczne

Jesteś tu:   Strona Główna > Czy dziennikarstwo jest przyszłościowym kierunkiem studiów?

Czy dziennikarstwo jest przyszłościowym kierunkiem studiów?

Wybierając kierunek studiów kierujemy się przede wszystkim naszymi zainteresowaniami, a na drugim miejscu stawiamy to, czy zdobyte doświadczenie pozwoli nam na znalezienie dobrze płatnej posady.

Wiele osób decyduje się na wybór kierunku takiego jak dziennikarstwo, z którym zwykle kojarzone są wielkie perspektywy – atrakcyjne wynagrodzenie, zagraniczne wyjazdy, a często również sława. Czy jednak kierunek ten jest rzeczywiście tak dobry, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka?

Nie da się ukryć, że studia dziennikarskie są bardzo interesujące, szczególnie dla osób zainteresowanych kontaktami z ludźmi i ujawnianiem różnego rodzaju wiadomości. Okazuje się jednak, że absolwenci dziennikarstwa nie mają łatwego zadania, jeśli chodzi o późniejsze poszukiwanie pracy. Duża popularność tego kierunku sprawia, że na jedno stanowisko zawsze jest wielu chętnych i przebić się mogą tylko najlepsi. Pewnym problemem jest również fakt, że ukończenie studiów dziennikarskich daje nam jedynie zaplecze techniczne i informacje o redagowaniu materiałów. Jeżeli zależy nam na konkretnej pracy, to wymagana będzie też specjalistyczna wiedza na określony temat.

Powered by CMSimple_XH | Template by CMSimple_XH | test (X)html | test css | Login